Водачката в схемата Наоми Осака (Япония) и двукратната шампионка Симона

...

Победи за Осака и Халеп

Водачката в схемата Наоми Осака (Япония) и двукратната шампионка Симона Халеп (Румъния) се класираха за третия кръг на мощния шампионат по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид. Осака победи мъчно участващата с " уайлд кард " Сара Сорибес Тормо (Испания) със 7:6 (5), 3:6, 6:0 за 2:35 часа. В първия сет двете си размениха по два пробива, а в тайбрека Осака поведе с 5:1 и завоюва със 7:5, макар че Тормо се приближи до 6:5. Във втората част японката поведе с 2:0 и 3:2, само че по-късно загуби четири следващи гейма. В третия сет Осака не даде нито гейм на съперничката си и стигна до крайния триумф. В третия кръг съперничка на Осака ще бъде Александра Саснович (Беларус), която победи Ана Каролина Шмиедлова (Словакия) с 6:2, 6:2 за 74 минути.

Двукратната шампионка в Мадрид Симона Халеп победи Йохана Конта (Великобритания) със 7:5, 6:1 за 89 минути. В първия сет Халеп преодоля пасив от 1:3 и с пробив в 12-ия гейм поведе в резултата. Във втората част тя взе първите четири следващи гейма и без проблеми затвори мача. В третия кръг румънката ще играе против Виктория Кузмова от Словакия.