Водачите в английската Висша лига Ливърпул разгромиха вторите в класирането

...

Ливърпул разгроми Лестър и поведе с 13 точки в Англия

Водачите в британската Висша лига Ливърпул разгромиха вторите в класирането Лестър с 0:4 като посетители.

“Червените ” изцяло преобладаваха в срещата и завоюваха с впечатляваща лекост.

С успеха Ливърпул натрупа преднина от 13 точки в челото на класирането единствено за 19 кръга.

Първият гол в мача вкара Роберто Фирмино в 31-та минута, откакто изчистено от отбраната на Лестър центриране от ъглов удар се върна в краката на Александър-Арнолд и повторното му центриране откри непокрития бразилец на далечната греда.

Второто полувреме Ливърпул усили натиска и след поредност пропуснати положения за гол получи правото да извърши дузпа.

Представящият се на доста високо равнище турски бранител Чалар Союнджу игра с ръка след центриране от ъглов удар.

Появилият се като запаса Джеймс Милнър вкара дузпата в 71-та минута с невъзмутимо осъществяване в средата на вратата.

Само три минути по-късно стана ясно, че Ливърпул ще завоюва дербито сред първия и втория, като резултатът набъбна на 0:3.

Трент Александър-Арнолд центрира от дясното крило към Роберто Фирмино, който умерено овладя в наказателното поле и вкара втория си гол в мача.

Самият Александър-Арнолд се разписа за 0:4 в 78-та минута, откакто приключи контраофанзива с удар в долния десен за вратаря ъгъл.

До края мачът се доиграваше, като терзание за почитателите на Ливърпул донесе единствено контузията на капитана Джордън Хендерсън, който се хвана за левия крайник и не можа да продължи игра, а беше сменен от Адам Лалана. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg