Водачът във Висшата лига Арсенал не успя да спечели във

...

Арсенал пак се подхлъзна, Лестър разби Тотнъм

Водачът във Висшата лига Арсенал не съумя да завоюва във втори следващ мач. Седмица след загубата от Евертън, артилеристите направиха 1:1 като хазаин на Брентфорд.

Тимът на Микел Артета имаше преимущество и контролираше напълно мача. Арсенал обаче стигна до гол чак в 66-ата минута, когато влезлият като запаса Леандро Тросар засече прострелно центриране на Букайо Сака и вкара за 1:0..

Брентфорд, който направи мощен мач на „ Емиратс “, изравни единствено осем минути по-късно. Тогава Айвън Тоуни вкара от към метър след дълготрайно безредие. Иначе Тоуни удари и греда през първото полувреме.

Равенството остави Арсенал на върха с 51 точки, шест повече от втория Манчестър Сити. Бренфорд е на осмо място с 34 точки.

Денят не се оказа сполучлив и за другия огромен клуб в Северен Лондон –. Шпорите катастрофираха с 1:4 при визитата си на Лестър.

Родриго Бетанкур даде задатък на Тотнъм след 14 минути, само че още до почивката Лестър водеше с 3:1. Разписаха се Нампалис Менди, Джеймс Мадисън и Келеши Ихеаначо. През второто полувреме Харви Барнс направи 4:1, а друго негово попадение беше анулирано поради засада.

Тотнъм остава на пето място с 39 точки, на точка зад четвъртия Нюкасъл, само че и с два мача повече. Лестър е 13-и с 24 точки.
Източник: flashnews.bg