Вицешампионът от предишното издание на Купата на африканските нации –

...

Сенегал е на втори пореден финал за Купата на Африка

Вицешампионът от предходното издание на Купата на африканските народи – Сенегал е на втори следващ край в континенталната конкуренция. “Лъвовете от Теранга “ победиха с 3:1 Буркина Фасо в първи полуфинал и ще чакат спечелилия от другия сред домакина Камерун и Египет.

Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме, само че първото бе не по-малко завладяващо. Етиопският съдия Бамлак Вейеса анулира две дузпи за сенегалците след видеоповторения. Първата против Шейку Кояте, а втората против полузащитника на ПСЖ - Идриса Гай.

Съотборникът на Гай при парижани – Абду Диало откри в 70-ата, а шест минути по-късно самият полузащитник на френския отбор удвои.

“Жребците “ върнаха едно попадение в 82-ата, преди звездата на Ливърпул Садио Мане да подпечата триумфа за селекцията на Алиу Сисе.