Вицешампионът на България Рилски спортист спечели приятелския турнир, организиран от

...

Рилски спортист спечели турнир в Румъния

Вицешампионът на България Рилски състезател завоюва приятелския шампионат, проведен от Рапид Букурещ в Румъния. На финала възпитаниците на Людмил Хаджисотиров надиграха Арджеш Питещ с 87:67 и подвигнаха Купата от конкуренцията.

Ключова за триумфа на отбора във финала се оказа третата четвърт от дуела, в която баскетболистите от Самоков съумяха да поведат с 16 точки. Тази разлика се оказа непреодолима за противника и Рилски състезател завоюва срещата, а с това и конкуренцията.

Веднага след мача самоковци се прибират в България, с цел да продължат с подготовката си, като в идващите няколко дни ще станат ясни датите и часовете за останалите контроли на отбора преди началото на новия сезон в Националната баскетболна лига.