Виляреал сътвори сензацията в Шампионската лига, елиминирайки Байерн насред Мюнхен

...

Сензация в Шампионската лига! Виляреал изрита Байерн

Виляреал сътвори сензацията в Шампионската лига, елиминирайки Байерн посред Мюнхен в четвъртфинален мач-реванш. Двубоят приключи 1:1, а минималната победа с 1:0 на испанска земя отпреди седмица прати възпитаниците на Унай Емери на полуфиналите.

Шесткратният европейски клубен отличник изигра преобладаващо първо полувреме, което обаче беше лишено от рискови офанзиви. "Жълтата подводница " се отбраняваше самоуверено и проведено, а в редки моменти демонстрираше и бързите си контраатаки.

Седем минути след подновяването на играта отбранителният вал на испанците се пропука и Роберт Левандовски откри резултата благодарение на гредата. До 88-ата минута головите благоприятни условия бяха 23:3 за Байерн, само че тъкмо тогава Виляреал изравни посредством резервата Самуел Чуквуезе.

На полуфиналите достигналият за повторно в историята си до тази фаза Виляреал чака Ливърпул или Бенфика. Преди реванша на стадион "Анфийлд " в сряда мърсисайдци имат удобна преднина от 3:1.

В другият мач от нощес Реал Мадрид оцеля против Челси в вманиачен мач. "Кралете " изгубиха с 2:3 след продължения вкъщи, само че не престават напред с общ резултат 5:4.

Испанският клуб имаше задатък от 3:1 след първия мач, само че лондончани просто го смазаха, с цел да поведат с 3:0 в реванша в Мадрид. Магическа асистенция на Лука Модрич оказа помощ на домакините да стигнат до основен гол и продължения, а в тях Карим Бензема означи дежурното си попадение, което се оказа и решаващо.