Виляреал постигна минимална победа с 1:0 при домакинството на Хетафе

...

Хетафе сам си би дузпата, вратар герой за Виляреал

Виляреал реализира минимална победа с 1:0 при семейството на Хетафе от 25-ия кръг на Примера дивисион. Гостите могат да съжаляват извънредно доста за изпуснатите благоприятни условия при гостуването си на „ Ла Серамика “, защото пропуснаха две дузпи, които бяха отразени от вратаря Серхио Асенхо, като по този метод той се трансформира в воин за „ жълтата подводница “.

Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на служителя на реда, който почина в Билбао при конфликтите с почитателите на Спартак Москва преди мача от Лига Европа против Атлетик.

Виляреал поведе още в 3-та минута на мача. Саму Кастийехо пусна отличен извеждащ пас към Карлос Бака, който нахлу в наказателното поле на Хетафе, след което продължи към Енес Юнал, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Карлос Бака насочи подъл удар в 19-та минута, само че не откри очертанията на вратата на Гуаита.

Файсал се опита да изненада Серхио Асенхо в 19-та минута, само че вратарят бе на мястото си и избави.

Роберто Сориано насочи доста прекрасен удар от дъгата на наказателното поле на Хетафе в 24-та минута, само че Гуаита бе на мястото си и избави.

Съдията Санчес Мартинес свири дузпа за Виляреал в 35-та минута за нарушаване на Хави Фуего, който препъна Джене.

Анхел Родригес извърши наказателния удар в 36-та минута, само че Асенхо съумя да избави.

Веднага по-късно избитата топка попадна в състезател на Хетафе, който центрира във вратарското наказателното поле, а Жауме Коста игра с ръка, само че съдията Санчес Мартинес реши, че няма съображение да свири дузпа.

Съдията Санчес Мартинес свири втора дузпа за Хетафе в 49-та минута. Портийо пусна доста добър пас към Хорхе Молина в наказателното поле на Виляреал, а нападателят на гостите бе спънат от Жауме Коста.

Серхио Асенхо се отличи с ново избавяне, откакто отрази удара на Хорхе Молина от бялата точка.

Саму Кастийехо извърши доста добре директен свободен удар в 57-та минута, само че Гуаита избави.

Енес Юнал бе покрай това да осъществя своя втори гол в мача в 79-та минута, само че Гуаита се оправи отлично и избави.

Жорди Амат можеше да изравни резултата в 83-та минута, само че след удара му топката мина над напречната греда на вратата на Асенхо.