Виляреал направи голям скок в битката за оцеляване в Примера

...

Виляреал изтръгна ценен успех на “Аноета”

Виляреал направи огромен скок в борбата за оцеляване в Примера дивисион. “Жълтата подводница” изтръгна ценнна победа с 1:0 в гостуването си на Реал Сосиедад на “Аноета” от 34-ия кръг и се отдалечи съществено от зоната на изпадащите. Това бе трети следващ триумф за възпитаниците на Хави Кайеха.

Единственото попадение за гостите падна в 85-ата минута. Тогава при едно разиграване след корнер Санти касорла центрира в наказателното поле, където Жерард Морено се извиси и с глава порази вратата за 0:1.

С този триумф Вилареал излезе на 14-аа позиция в класирането с 39 точки. Реал Сосиедад остава на 11-ото място с 41 точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 34 кръг, четвъртък 25 април  Реал Сосиедад 0:1краен резулат  Виляреал