Виктория волей се класира за четвъртфиналите на турнира за купата

...

Виктория волей на четвъртфинал за купата на Висшата лига

Виктория волей се класира за четвъртфиналите на шампионата за купата на Висшата лига, след безапелационен триумф с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20) гейма над Троян волей като посетител.

Състав на Виктория волей: Иван Узунов, Атанас Костадинов, Димитър Узунов, Стилян Георгиев, Даниел Илиев, Манол Кайков, Пламен Даскалов-либеро (Радослав Янчев)

Следващият противник на пловдивчани е Дунав. Мачът е в Русе на 18 декември от 17.30 часа.

Междувременно селекцията да 16 години на Виктория волей завоюва две победи на извършения първи районен шампионат зона “Тракия ”. Мачовете яха в залата на СУ “Цар Симеон Велики ”, а участващите тимове: Виктория волей, Хебър, Родопа, Марица-Белово и Велинград волей.

Резултатите: Виктория волей - Марица Белово 3:0, Хебър - Велинград волей 3:0, Виктория волей - Велинград волей 3:0, Родопа - Марица 3:0, Хебър - Родопа 3:0.

Това са първи публични мачове 16-ките на Викторя волей. Следващата седмица им следва присъединяване в интернационалния шампионат по волейбол за подрастващи " А1 Звезди на бъдещето ", който ще е в залата на Левски (София).

Там викторианци ще се изправят против Дяволи Роза (Италия), Цървена звезда (Сърбия), Войводина (Нови Сад, Сърбия), както и българските Левски София и ЦСКА.
Източник: marica.bg