Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис

...

Виктория Томова беше близо до грандиозен обрат, но отпадна в Руан

Виктория Томова отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите WТА 125 в Руан (Франция) с награден фонд 115 хиляди евро.

Десетата сложена в схемата българка загуби по-късно повече от два часа игра с 5:7, 6:4, 5:7 от някогашната номер 20 в международната класация Ана Конюх (Хърватия), " щастлива губеща " от квалификациите.

27-годишната софиянка пропиля задатък от 4:2 гейма в първия сет, а във втория навакса ранен пробив пасив и стигна до поврат, с цел да изравни резултата. Решаващата трета част стартира доста неприятно за Томова, която позволи закъснение от 0:5. Тя, обаче, съумя да изравни за 5:5 и поведе с 30:0 при личното си подаване в 11-ия гейм, само че по-късно 170-ата в света сега Конюх взе осем от идващите 10 разигравания и стигна до крайната победа.

Томова въпреки всичко проработи 1613 евро15 точки за класацията на УТА, в която заема 94-ата позиция.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.