Вихър (Славяново) победи с 2:0 втория отбор на Етър (Велико

...

Вихър подчини Етър II в Славяново

Вихър (Славяново) победи с 2:0 втория тим на Етър (Велико Търново) в мач от седмия кръг на Северозападната Трета лига. Очакванията за лесна победа на домакините не се оправдаха. Въпреки че славяновския отбор имаше превес, през първото полувреме интерсните обстановки се редуваха и пред двете порти. Станислав Иванов на два пъти беше покрай гол, като при първата опция търновски бранител мазета топката от голлинията. Гостите също имаха късмет за попадение. Такова падна обаче в тяхната врата. Случи се десетина минути преди почивката, когато Светлин Златарев пое топката в центъра на терена, подаде я на Йоан Петков, който пък изведе Иван Иванов пред празната врата и нападателя откри резултата.

През втората част „ болярите “ бяха покрай равнене. Веднъж уцелиха гредата. В различен случай Христо Марков преодоля и славяновския вратар, само че насочи топката в навън. Така се стигна до 81-ата минута, когато капитана Константин Генков организира независим рейд по дестния фланг, навлезе към вратата и с шут по диагонала в далечния ъгъл фиксира крайното 2:0.

Треньорите:
Николай Боянов: „ Доволен съм от успеха. Срещу нас излезе тим, който макар съвсем юношеската си възраст сподели, че е теоретичен да играе футбол. Спазва прецизно тактическата дисциплинираност и трябваше да вложим много старания с цел да вземем трите точки “.
Марин Стефанов: „ Доволен съм от представянето на младия ни тим. Негативният резултат го приписвам на неналичието на опит. Такъв ще придобием с течение на времето, през което ще продължим да работим извънредно съществено, както до момента “.