Варненският Спартак се класира за 1/16-финалите на Kупата на България

...

Спартак напред за Купата на България, Севлиево плаче за две дузпи

Варненският Спартак се класира за 1/16-финалите на Kупата на България след 1:0 над едноименния отбор на град Севлиево. Двубоят излъчи аматьорския представител на Северна България в шампионата. Арена на борбата бе стадион " Димитър Бурков " в Търговище.

Единственото попадение падна в 47-ата минута, когато варненци организираха офанзива отляво, крайният защитник на севлиевци сгреши и връхлитащият нападател на Спартак Ивайло Русев оползотвори успоредното подаване на съотборника си, насочвайки топката в мрежата. В 79-ата минута Кристиян Райчев пропусна да изравни пред празната врата. Стана равносилен мач с малко голови обстановки пред двете порти.

След последния съдийски сигнал от Севлиево оповестиха, че ще подадат тъжба против основния рефер Валентин Железов. Претенциите им са за неотсъдени две дузпи – за нарушавания против Димитър Байдаков (в средата на второто полувреме) и Райчев (в края на мача).