Въпреки че е третата година на Tailteann Cup, това е

...

Обяснено: Как работи Tailteann Cup и кой участва в него?

Въпреки че е третата година на Tailteann Cup, това е втората година в сегашния му формат. Миналогодишните спечелили, Мийт, вземат участие в жребия за шампионата по футбол за възрастни в Ирландия за 2024 година като настоящи първенци за купата.

Тазгодишният шампионат дава обещание да бъде още една завладяваща купа с доста кандидати в микса.

За тези от вас, които се чудят по какъв начин работи всичко това, ето управление за формата.

Колко тима вземат участие в Tailteann Cup?

До 17 тима се състезават в купа.

Отборите са изтеглени от последните 16 класирания от този сезон на Националната футболна лига, плюс Ню Йорк.

Въпреки това, в случай че тим на тази позиция се класира за финала на провинциално състезание, този тим продължава да се състезава в All-Ireland Senior Football Championship от същата година и не се състезава в Tailteann Cup.

Отборите, които се състезават в Tailteann Cup, са разграничени на четири кръгови групи, а първите два тима от всяка група не престават к...