Валенсия победи Севиля с 2:1 като гост на старта на

...

Валенсия би в Севиля на старта на Ла Лига

Валенсия победи Севиля с 2:1 като посетител на старта на Ла Лига. И трите попадения паднаха през второто полувреме на мача. Победният гол пък беше осъществен в самия край.

Муктар Диакаби означи първия гол за гостите в 60-ата минута. Само девет минути по-късно мароканският нападател Юсеф Ен-Несири изравни за 1:1.

Севиля остана с човек по-малко поради директния червен картон на французина Лоик Баде в 81-ата минута. Той фаулира откъсналия се в офанзива Уго Дуро. Валенсия натисна и стигна до втори гол в 88-ата минута. Тогава се разписа влезлият като запаса 20-годишен испанец Хави Гера. Асистенцията беше на Дуро.

На вратата на Севиля беше мароканският национал Ясин Буну. Той е един от вратарите, към които. Президентът на Севиля Пепе Кастро обаче съобщи, че клубът не е получавал питане за Буну от Реал.

В другия мач нощес Райо Валекано победи Алмерия с 2:0.
Източник: flashnews.bg