В сряда, 15 март, се състоя официалната церемония в 26-ото

...

Коя е колата на годината в България за 2023 г.

В сряда, 15 март, се състоя формалната гала в 26-ото издание на състезанието " Кола на годината в България ", проведен от " Прес-Авто Клуб България. "

Големият победител през тази година е Dacia Jogger , който се оправи със мощна конкуренция от общо 48 автомобила. В последна сметка най-достъпният 7-местен модел у нас бе отличен с купата " Кола на годината в България " за 2023 година

За да стигне до гласуването за огромната премия, Dacia Jogger завоюва първото място в категорията " Лек автомобил ", където изпревари Opel Astra, Peugeot 408, Honda Civic и Citroen C5X.
 Снимка 610516

В останалите категории спечелили са надлежно Renault Austral при кросоувърите , Renault Megane E-Tech при електрическите , BMW 7-Series при премиум колите и Range Rover Sport при високопроходимите .
 Снимка 610514

Конкурсът се организира за 26-а поредна година и в него имат опция да вземат участие всички модели, които са дебютирали на българския пазар през 2022 година

В първия тур журито, състоящо се напълно от автомобилни публицисти, избира финалистите във всяка категория. Във втория кръг всички те се правят оценка с точки по шест критерия, като всеки има друга тежест: дизайн, задвижване, функционалност, сигурност и цена.

След като бъдат излъчени спечелилите във всяка една категория от тях онлайн по време на церемонията журито излъчва и огромния победител.