В първи двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата Хофенхайм направи

...

Хофе обърна Борусия Дортмунд в края

В първи дуел от 17-ия кръг на Бундеслигата Хофенхайм направи поврат против Борусия Дортмунд и завоюва с 2:1. Тимът от Дортмунд откри резултата през първото полувреме с гол на Гьотце, само че Адамян и в края на дуела Крамарич направиха обрата цялостен. Победният гол пристигна и след консултация с ВАР.

Домакините започнаха добре дуела и първоначално сътвориха няколко рискове пред Бюрки. Въпреки това в 17-ата минута Марио Гьотце получи пас от Хакими и откри резултата в интерес на Борусия. Четири минути по-късно Санчо преодоля съперников състезател, само че след изстрела му топката не откри задачата.

В 26-ата минута с отличен директен свободен удар Сков нацели напречната греда зад вратата на Бюрки. В 34-ата минута Хакими сътвори заплаха пред вратата на домакините, само че още веднъж гол нямаше.

През втората част домакините направиха обрата. Първо в 80-ата минута Адамян възвърне равенството, а в 87-ата минута Крамарич оформи и крайния резултат.

След този триумф Хофенхайм е на 6-ото място с 27 точки, а Борусия е на 4-ото място с 30.