В най-добрият си мач от началото на годината отборът на

...

Монтана игра добре, но не успя да спре лидера ЦСКА /снимки/

В най-хубавият си мач от началото на годината тимът на " Монтана " загуби с 0:3 (-23, -23, -22) от ЦСКА в зала „ Младост “.
Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на недадминатия голмайстор на 31-кратния футболен първенец Петър Жеков, който си отиде от този свят на 78 години.
Както всякога отборът на гостите бе подкрепян от гласовита агитка, която преди началото на мача издигна трансперант „ Долу ръцета от „ Червено знаме! “.
Двубоят бе извънредно оспорван и държа в напрежение почитателите на двата тима във всеки един от трите гейма. Треньорът на домакините Даниел Пеев още веднъж преквалифицира Димитър Калчев на диагонал, а младежът Денислав Бърдаров стартира от първата минута и за следващ път загатна за големия си капацитет.
Капитанът на " Монтана " Радослав Попов бе най-резултатен за домакините с 13 точки (2 аса, 50% успеваемост в офанзива и 64% положително посрешане), младият Денислав Бърдаров се отличи с 11 точки (1 ас и 50% успеваемост в атака).
Димитър Димитров за следващ път през този сезон бе топ-реализатора на ЦСКА с 16 точки (1 блок, 1 ас ) и справедливо сграбчи наградата MVP на мача. Симеон Александров приключи с 12 точки (1 блок, 1 ас) за триумфа на гостите.

" Монтана " – ЦСКА 0:3 (23-25, 23-25, 22-25)

" Монтана ": Радослав Попов-кап. 13, Филип Палгут 3, Димитър Калчев 8, Теодор Тодоров 6, Денислав Бърдаров 11, Мартин Кръстев 9 (Илиян Преспов, Павел Душков, Георги Елчинов, Стефан Узунов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

ЦСКА: Александър Симеонов 7, Владимир Станков 1, Тодор Костов 9, Димитър Димитров 16, Иван Михал 9, Симеон Александров 12 (Християн Великов, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Сашо Попов.

Съдии: Симеон Иванов, Стоян Барев.

Зала: „ Младост “-350 фенове.
Източник: bulnews.bg