В мач №1 от финалната серия на Изток - Маями

...

Драма между Маями и Бостън в първия финален мач на Изток

В мач №1 от финалната серия на Изток - Маями Хийт стигна до трагичен триумф над Бостън Селтикс със 117:114 след продължения.

Двата тима се срещат за първи път на край в конференцията след 2012, когато звездният отбор на " горещите " стигна до купата в НБА. След усложнения в първата четвърт и осъществени едвам 18 точки, Хийт дадоха отговор на " келтите " във втората част с цели 37 на своята сметка, а резултат на полувремето бе еднакъв - 55:55.

Селтикс още веднъж демонстрираха страхотна отбрана в третата четвърт, само че не съумяха да удържат задатък от пет точки малко над минута преди сирената. Тайлър Хиро вкара тройка за 103:105, а тъкмо 22 сек до края на постоянното време Джими Бътлър осъществя още една пукотевица зад арката, с цел да даде задатък на Маями.
 Денвър с нов героизъм, Нъгетс се класираха за финала на Запад в НБА

Страхотен Джамал Мъри умъртви фантазията на ЛА Клипърс

Последва нарушаване на Дерик Джоунс-младши против Маркъс Смарт, а Джейсън Тейтъм изравни от наказателната линия. Именно той имаше опция да донесе триумфа на Брад Стивънс и компания, само че пропусна от тройката и срещата влезе в продължения. Там още веднъж имаше драма, като първо Кемба Уокър обезпечи преднина на " келтите " от 114:113 23.2 до края на сирената. Последва панер и фаул на Бътлър за 116:114. Успехът обаче донесе Бам Адебайо, който блокира по страховит метод Тейтъм, а по-късно осъществя един от двата наказателни удара.

Тейтъм още веднъж пропусна от тройката и по този начин Маями взе първия дуел във финалната серия. Мач номер 2 е в четвъртък.