Успешно приключи избутването на предпоследния 20-ти сегмент от платното за

...
Успешно приключи избутването на предпоследния 20-ти сегмент от платното за
Коментари Харесай

Платното за София на виадукта при тунел Железница на финалната права |

Успешно завърши избутването на предпоследния 20-ти сегмент от платното за София на виадукта, който се построява преди тунел „ Железница " на автомагистрала „ Струма ", пътувайки от столицата към Кулата. С това на процедура се реализира премостването сред двата устоя на оборудването, заяви АПИ.  



Виадуктът се строи по новаторска за България технология – потактово избутване на горното строене с хидравлични крикове. Характерното при нея е, че се употребява работна площадка за разработване на обособените детайли, които с хидравлична система се повдигат и избутват напред, като всеки един детайл се инсталира пред готовия. Предстои последният 21-ви сегмент от платното за столицата да бъде избутан към края на октомври. След това строителите ще стартират построяването на платното за Кулата, като задачата е мостовото оборудване да бъде приключено до февруари 2021 година Всички строителни работи се правят без прекъсване на трафика по Е-79. 



Мостът минава над 6 трудности – р. Струма, път Е79, съществуващата и бъдещата жп линия, общинския път и над обслужващия път на тунела. Платното за София е с дължина 560 м, а платното за Кулата - 510 м. Височината на оборудването в другите елементи е сред 10 м и 18 м, а дистанцията сред колоните е в порядъка от 45 до 60 м.

Напредва работата и по прокопаването на тунел „ Железница " – най-дългият пътен тунел, изграждан до момента в България, с дължина към 2 км. Вече са достигнати първите 650 м и в двете тръби от северната страна на оборудването. От южната страна в тръбата за София са прокопани 765 м, а в тръбата за Кулата – 680 м.   



Тунелът се построява по нов австрийски способ като се прокопават към метър и половина - два във всяка тръба и посока на денонощие, а незабавно по-късно се прави първичната обшивка на оборудването с крепежни детайли, пръскан бетон и анкери. Строителните действия започнаха през октомври предходната година и на обекта се работи непрекъснато, без почивен ден, като задачата е той да приключи през март 2022 година Тунелът ще бъде със системи за енергоефективно осветяване, вентилация, видеонаблюдение, пожароизвестяване, умна система за ръководство на трафика, спешни SOS кабини, аудио и радио обявяване, електронна система за надзор на достъпа и т. н. В подучастъка се построяват площадка за хеликоптери, два моста над Суха река, които са надлежно 108 м и 18 м, подпорна стена и др.  



Проектът за строителството на тунел „ Железница " на Автомагистрала „ Струма " се съфинансира от Кохезионния фонд на Европейския съюз и националния бюджет посредством Оперативна програма „ Транспорт и транспортна инфраструктура " 2014-2020 година Участъкът е с обща дължина 4,4 км и е разграничен в 3 подучастъка, включително тунелът, и обслужващ път от двете страни на оборудването. Отсечката преди тунела, пътувайки от София към Кулата, в която е и виадуктът е с дължина 720 м, а тази след него е 1,4 км. В тази права се построява спешна връзка, която при настъпване на непредвидена обстановка в тунела ще може да води придвижването в посока София по път Е79.
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР