Университатя (Крайова) победи с 2:1 Газ Метан и се изравни

...

Университатя излезе начело в Румъния

Университатя (Крайова) победи с 2:1 Газ Метан и се изравни по точки с водача в румънското състезание ЧФР Клуж. Антони Иванов не игра за домакините, които отстъпиха точно на ЧФР в последния кръг от постоянния сезон, само че стартираха с победа шампионския плейоф.

Университатя поведе още в 3-ата минута с гол от дузпа на Александру Чикалдау. Само шест минути по-късно обаче реферът отсъди углавен удар и в интерес на гостите, а Мариус Константин не сбърка - 1:1. Нарушението беше против някогашния нападател на Левски и ЦСКА Серджиу Буш.

V mulumim c ai fost alturi de noi!#VulcanulDePeOblemenco #CampioniLaSuporteri #AsaELaCraiova pic.twitter.com/0QRPeb8POD
— Universitatea Craiova (@OfficialUCV) 1 март 2020 година
Университатя беше по-добрият тим до края на мача и справедливо стигна до трите точки. В 27-ата минута Валентин Михайла засече с глава центриране от десния фланг и направи беззащитен стража на Газ Метан.

Утре ЧФР Клуж приема Астра (Гюргево) и има опция да остане еднолично на върха.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига 1 1 кръг, неделя 1 март  Университатя Крайова 2:1краен резулат  Газ Метан Медиаш