Уест Хям стигна до домакинска победа над Борнемут с 2:0

...

Уест Хям с домакинска победа над Борнемут с 2:0

Уест Хям стигна до домакинска победа над Борнемут с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Защитникът на домакините Курт Зума и Саид Бенрахма от дузпа осъществиха попаденията за Уест Хям.

27-годишният французин откри резултата в 45-ата минута, отбелязвайки отблизо разстояние с глава. Ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж за възможна игра с ръка на германеца Тило Керер, само че голът бе приет.

Футболистите на Уест Хям получиха правото да изпълнят дузпа в 90-ата минута. След нова консултация с ВАР, две минути по-късно алжирецът Бенрахма бе прецизен от бялата точка.

Мениджърът на гостите Гари О`Нийл не остана удовлетворен от двете намеси на ВАР, изключително при първия гол и получи публично предизвестие за мненията си към реферите на почивката. Той трябваше да извърши две насилствени смени след първото полувреме поради травми на вратаря Нето и нападателя Доминик Соланке.

След триумфа Уест Хям заема десета позиция с 14 точки, Борнемут е 14-и с 13 точки.