Уест Хeм се наложи с 3:1 у дома срещу Лийдс

...

Уест Хем засили Лийдс още по-силно към Чемпиъншип

Уест Хeм се наложи с 3:1 вкъщи против Лийдс в дуел от 37-ия кръг във Висшата лига.

" Белите " остават на 18-то място по-късно проваляне с актив от 31 точки единствено един мач преди края на акцията, до момента в който лондончани към този момент са с 40 пункта на 14-то място.

Родриго изведе гостите напред в резултата след 17 минути, само че единствено четвърт час по-късно Деклан Райс изравни.

Джаред Боуен след асистенция на Дани Ингс направи цялостен поврат в срещата в 72-ата минута. Мануел Лансини получи подаване от Лукас Пакета и оформи крайното 3:1 надълбоко в спомагателното време на мача.

Сам Алардайс, който в този момент е отпред на Лийдс, остава без победа в девет следващи дуела против някогашния си отбор Уест Хем.

Брайтън се наложи с 3:1 пред лична аудитория против изпадналия от елита Саутхямптън.

Попадения на Еван Фъргюсън в 29-ата и 40-ата минута дадоха стабилен задатък в интерес на " чайките ", които за първи път в клубната си история ще играят в евротурнирите.

Мохамед Елюнуси понижи изоставането на гостите 13 минути след началото на втората част, само че Паскал Грос оформи крайното 3:1 в 69-ата минута.

Брайтън се намира на шесто място в класирането с 61 точки. " Светците " са на 20-то място с 24 точки.