Уест Хем победи с 3:1 Арсенал в осминафинал за Карабао

...

Уест Хем хвърли голям бой на Арсенал за Карабао

Уест Хем победи с 3:1 Арсенал в осминафинал за Карабао Къп. Почти до последния момент на срещата " чуковете " водеха с 3:0, само че в добавеното време влезлият от пейката Мартин Йодегор понижи за " топчиите ".

Преди норвежецът да вкара, Бен Уайт си означи автогол в 16-ата минута, а Мохамед Кудус в 50-ата и Джаред Боуен 10 по-късно подпечатаха триумфа на домакините.

Двубоят ознаменува завръщането на Деклан Райс на " Лондон Стейдиъм ". Полузащитникът, който през лятото мина в Арсенал, влезе от пейката и бе посрещнат с овации, само че не съумя да помогне на своите.

Място на четвъртфиналите за Купата на лигата към този момент имат Мидълзбро и Порт Вейл.

След по-спокойни първи минути Уест Хем опита няколко забавни офанзиви, дали резултат в 16-ата минута, въпреки и при статична обстановка. Джаред Боуен центрира от корнер, а Бен Уайт в опита си да почисти топката с глава, я прати във вратата на Аарън Рамсдейл за 1:0.

Втората част стартира по отличен метод за домакините. Само броени секунди игра трябваха на Уест Хем да сътвори късмет. Джаред Боуен излезе самичък против Аарън Рамсдейл, само че вратаря сподели страховит инстикт и отрази в ъглов удар.

Минути по-късно обаче резултатът бе подсилен. Кудус овладя прекрасен дълъг пас, финтира Олександър Зинченко и с доста отмерен удар по земя направи 2:0.

Точно след час игра Уест Хем съумя да поведе и с 3:0, а в голмайстор се трансформира Джаред Боуен. Офанзивният футболист на " чуковете " стреля от дъгата, а топката се отклони в защитник на Арсенал, затруднявайки Рамсдейл, и влезе в мрежата за трети път.

Около четвърт час преди края Кудус можеше да се разпише за повторно във вратата на Рамсдейл, само че негов удар профуча около левия дирек.

Броени секунди преди края на добавеното време Мартин Йодегор означи един гол за Арсенал, с цел да направи загубата малко по-почетна - 1:3.

FT / Уест Хем - Арсенал 3:1

1:0 Бен Уайт 16` (автг.)

2:0 Мохамед Кудус 50`

3:0 Джаред Боуен 60`

3:1 Мартин Йодегор 90+4`

Уест Хем:  Лукаш Фабиански, Владими Цоуфал, Константинос Мавропанос, Найеф Агер, Емерсон Палмиери, Едсон Алварес, Томаш Соучек, Мохамед Кудус, Лукас Пакета, Саид Бенрама, Джаред Боуен

Мениджър: Дейвид Мойс