Уест Бромич Албиън и Арсенал не излъчиха победител в последния

...

Драма в края донесе голово реми между УБА и Арсенал

Уест Бромич Албиън и Арсенал не излъчиха победител в последния мач във Висшата лига за 2017 година. Срещата от 21-ия кръг завърши при 1:1 след трагични събития в последните минути. Арсенал поведе в 83-ата минута след точно изпълнен фаул от Алексис Санчес и благополучен рикошет в Джеймс МакКлийн, а Джеймс Родригес възвърне паритета, след точно осъществена дузпа в 89-ата минута.

След като си поделиха по точка, Арсенал събра 38 на петото място. УБА е в зоната на изпадащите, 19-и, с 16.

Извън групата за този дуел за Арсенал остана Месут Йозил, а формалната версия е, че играчът има лека травма.

Двубоят имаше по-специален привкус за мениджъра на лондончани Арсен Венгер, който управлява своя мач номер 811 отпред на отбора. По този индикатор френският експерт е безспорен рекордьор в Премиършип. Той надмина и именития управител на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън.

Първото полувреме мина умерено, а и двете по-сериозни положения бяха в интерес на Арсенал.

В 16-ата минута Алекс Иуоби получи положително подаване от Алексис Санчес, само че насочи топката неопределено над напречната греда. След половин час игра Алекс Иуоби се оказа в центъра на нова забавна обстановка. Той получи доста остроумен пас и насочи топката към десния ъгъл. Бен Фостър обаче съумя със сетни сили да избие в корнер.

Арсенал сътвори едно от най-чистите си положения в мача в 60-ата минута. Когато Александър Лаказет се оказа на стрелкова позиция отляво в пеналта. Той шутира, само че Фостър вещо отрази.

Малко по-късно нова добра опция се разкри пред „ топчиите “. Алексис Санчес направи добър пробив, след което остави топката на Лаказет. Последният стреля, само че около вратата.

В 78-ата минута пристигна и може би най-хубавата обстановка в интерес на Уест Бромич Албиън. След невероятна солова акция Джей Родригес насочи изстрел, ориентиран към десния ъгъл, само че Петър Чех показва класата си и опази мрежата си суха.

„ Артилеристите “ въпреки всичко стигнаха до по този начин търсеното от тях попадение, въпреки и по благополучен метод. Гостите получиха право да изпълнят фаул в 83-ата минута, малко пред дъгата на пеналта, фронтално на вратата. Алексис Санчес се нае с отговорността, шутира, получи се рикошет в пропукалата се стена от играчи на УБА, а Фостър не можа да стори нищо друго, с изключение на да извади топката от вратата си – 1:0. Попадението бе записано на Джеймс МакКлийн, в който последно се бе отбила топката.

Съдбата се усмихна Уест Бромич Албиън в 87-ата минута. След офанзива отляво, Гибс нахлу в наказателното поле, а Чембърс препречи пътя му. Футболистът на домакините понечи да шутира, само че топката срещна ръката на бранителя на Арсенал, а реферът не се поколеба и отсъди дузпа макар бурните митинги на гостите.

Джей Родригес застана зад топката от бялата точка и бе непогрешим за 1:1. Непосредствено след подновяването на играта „ топчиите “ подеха офанзива и имаха искания за 11-метров углавен удар, които обаче не бяха почетени от съдията.

След подновяването на играта гостите имаха искания за дузпа, само че бе бяха почетени от съдията.

В идващия кръг Арсенал посреща Челси, а Уест Бромич гостува на Уест Хем.