Уелингтън Финикс с Божидар Краев в състава си се класира

...

Божидар Краев титуляр при успех на Уелингтън Финикс за Купата на Австралия

Уелингтън Финикс с Божидар Краев в състава си се класира за четвъртфиналите на Купата на Австралия. Това стана факт след победа с 2:1 като посетител над Мелбърн Сити. Българинът стартира като титуляр и беше сменен в 90-ата минута от Ян Сасе.

За Мелбърн цялостен мач изигра някогашният бранител на Левски Нуно Рейш. Новото попълнение на тима Томас Лам пък не попадна в групата за мача.

Двубоят стартира чудесно за гостите, които поведоха в 19-ата минута. Тогава Коста Барбарусис се възползва от неточност в отбраната на домакините и с удар от няколко метра откри резултата. В 36-ата минута новозеландците удвоиха задатъка си. Разписа се Бенджамин Уейн, който беше прецизен след подаване на Сам Сътън.

Мелбърн Сити върна един гол в 84-ата минута посредством Матю Леки. Домакините обаче нямаха сили за освен това в срещата и закономерно отпаднаха.