ЦСКА - София и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в среща

...

ЦСКА - София и Локо със зрелищно равенство в Елитната група до 15 години

ЦСКА - София и Локомотив (Пловдив) приключиха 2:2 в среща от 14-ия кръг на Елитната група до 15 години. Срещата стартира по-добре за гостите, които поведоха след 11 минути игра. Данило Терасенко засече великолепно избита топка от корнер.

Домакините пробваха да отговорят, само че положителните шансове липсваха. Минута преди края на полувремето Махир Шерифов бе покрай това да удвои задатъка за " смърфовете ", само че стреля около вратата.

През втората част ЦСКА - София започва стремително и съумя да обърне резултата единствено за 120 секунди. Първо в 38-мата минута Давид Георгиев засече хубаво центриране и с воле изравни резултата. Две минути по-късно Мартин Андонов извърши съвършено директен свободен удар и изведе " алените " напред.

Домакините продължиха с положителната си игра и бяха покрай нов гол, само че прекрасен пробив на Валентино Върбанов приключи с удар около вратата.

Противно на логиката в 56-ата минута Локомотив стигна до изравнително попадение, дело на Виктор Караджов. Той бе най-съобразителен след безредие в наказателното поле и направи резултата 2:2.

В идната минута " алените " бяха покрай това още веднъж да излязат напред, само че Давид Георгиев шутира над напречната греда. Седем минути преди края прекрасен пробив на Никола Кръстев от ЦСКА - София приключи с великолепно центриране и удар с глава на Мартин Андонов, само че стража на " смърфовете " сподели инстикт и избави.

До края повече голове не паднаха и срещата приключи при тъждество.