ЦСКА се наложи с 3:2 гейма (25:19, 23:25, 17:25, 25:17,

...

ЦСКА е полуфиналист след драма с Дея спорт

ЦСКА се наложи с 3:2 гейма (25:19, 23:25, 17:25, 25:17, 20:18) над Дея Спорт (Бургас) и по този начин завоюва четвъртфиналния плейоф сред двата тима с 2-1 победи. Любопитното е, че втората среща сред противниците също приключи в пет гейма и отново беше в интерес на " армейците " от София. Интересното е, че на полуфинала ЦСКА отново ще срещне бургаски тим – този път Нефтохимик. В другата полуфинална двойка защитаващият купата си тим на Хебър (Пазарджик) ще спори за място на финала против Левски (София).

Мачът мина през промяна на водачеството в геймовете, като началото беше за столичани, които направляваха първия гейм. След три следващи точки на Димитър Димитров и 9:5, до края нямаха проблеми. Втората част вървеше точка за точка до 22:22, само че два аса на Тодор Вълчев наклониха везните в интерес на алените от Бургас. Последваха по един сменен гейм с 25:17 в двете направления, с цел да се стигне до тайбрек. В него ЦСКА започва брилянтно и поведе на първо време с 5:0, а по-късно и със 7:1. Бургазлии пробваха да реагират и редуцираха пасива си до 9:10 и 10:11 с асове на Вълчев и Учиков. В последните минути обаче още веднъж над всички беше Димитър Димитров, който въпреки и да вкара един начален удар в мрежата, съумя да осъществя 7 от последните 9 точки и действително имаше най-сериозен принос за успеха.

Димитров беше най-резултатен за ЦСКА с 36 точки, 16 прибави Иван Михал, а с 11 остана Симеон Александров. За Дея Спорт с 24 завърши Валентин Братоев, Тодор Вълчев вкара 19./ БТА