ЦСКА се наложи над шампиона Балкан с 95:86 (26:19, 17:25,

...

ЦСКА надигра Балкан в Ботевград

ЦСКА се наложи над първенеца Балкан с 95:86 (26:19, 17:25, 23:26, 29:16) като посетител в Ботевград в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе втора поредна и общо седма за „ алените “, които бяха водени от Даниел Клечков поради наказване на старши треньора Росен Барчовски, а Балкан позволи втора поредна и общо четвърта загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха доста оспорван мач, в който разликата не надвиши 10 точки. Гостите от София поведоха с 7 точки след началните 10 минути, а Балкан съумя да обърне до 44:43 в своя на изгода в края на първото полувреме. Ботевградчани задържа задатъка си до 70:66 преди последния интервал, а при оставащи 5 минути резултатът бе еднакъв – 82:82. До края на срещата баскетболистите на ЦСКА измъкнаха победа, която ги изкачи на второ място във краткотрайното класиране в НБЛ.

Георги Боянов бе най-резултатен за „ алените “ с 27 точки, 7 битки и 3 асистенции, Кейлъб Уесън се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 21 точки, 10 битки и 4 асистенции, а Брандън Йънг добави 19 точки, 7 битки и 5 асистенции.

За домакините Димитър Димитров се отличи с 24 точки, 4 битки и 3 асистенции.

В идващия кръг Балкан ще гостува на Академик Пловдив, а ЦСКА ще одобри Берое от 9 декември. Три дни по-рано ботевградчани ще посрещнат португалския Порто в първия си мач от втората групова фаза на шампионата за Купата на ФИБА Европа.