ЦСКА победи Литекс с 2:0 в учебна игра, която се

...

ЦСКА се справи с Литекс, юноша с дебютен гол

ЦСКА победи Литекс с 2:0 в образователна игра, която се организира през днешния ден следобяд на клубната база в Панчарево при слънчево и прелестно време и температура на въздуха от 11 градуса.

През първото полувреме "червените " бяха по-добрият тим на терена като владееха повече топката и направляваха събитията на терена. В 21-ата минута Греъм Кери откри резултата с хубав гол, пристигнал след независим пробив през центъра на противниковата защита и прекрасен завършващ изстрел с долния десен ъгъл на вратаря Орлинов.

След още 10 минути Иван Турицов пропусна да удвои откакто насочи мощен шут отвън наказателното поле, само че кълбото мина на сантиметри около десния непряк дирек.

В последните 5 минути на първата част играещия чартърен в Литекс футболист на ЦСКА Митко Митков на два пъти стреля от отдалеченост към Евтимов, само че изстрелите му не откриха задачата. Така двата състава се отдръпнаха на отмора с гол задатък за алените.

През второто полувреме старши треньорът Стойчо Младенов тества друг състав, като само стражът Димитър Евтимов продължи да пази. ЦСКА стартира вихрено и още в 51-ата минута Георги Чорбаджийски осъществя дебютното си попадение с алената фланелка, откакто бе най-съобразителен при безредие в наказателното поле. До края на дуела "червените ", които през днешния ден играха в черен състезателен екип, можеха да създадат успеха си още по-изразителна, само че нямаха късмет пред гола и срещата завърши при резултат 2:0.

Утре от 15:00 часа на стадион "Българска войска " ще бъде формалното показване на отбора за пролетния полусезон. Съперник на ЦСКА ще бъде отбора на Царско село, а дуела може да наблюдавате директно в ефира на DIEMA SPORT.

Стартов състав на ЦСКА през първото полувреме: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо.

Стартов състав на ЦСКА през второто полувреме: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас Лам, 11. Калоян Пехливанов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 22. Георги Чорбаджийски, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 7 Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 17. Бисмарк Чарлс.