ЦСКА не срещна съпротива и проблеми в мача от 11-ия

...

ЦСКА излекува дерби-разочарованието с класика над "Септември"

ЦСКА не срещна опозиция и проблеми в мача от 11-ия кръг на Първа професионална лига против " Септември " и победи с класическото 3:0. Срещата бе първа след загубата на " алените " в дербито против " Левски ".

Така отборът от стадион " Българска войска " събра в актива си 25 точки, колкото сега имат и " сините ", които са с мач по-малко. Така ЦСКА още веднъж е преди всичко в класирането, най-малко до момента в който директните противници - " Левски " и " Лудогорец " не изиграят мачовете си от кръга.

" Септември " пък записа осма поредна загуба в елита и девета за сезона. Тимът е на предпоследно място в класирането.

Снимка: Lap.bg

Възпитаниците на Нестор Ел Маестро започнаха по-уверено мача, само че до 37-ата минута по този начин и не съумяха да намерят пътя до противниковата врата. Тогава след единоборство в наказателното поле на " Септември " реферът Георги Давидов отсъди нарушаване на Иван Стоянов против Мауридес и уточни бялата точка. Бразилецът самичък се нагърби със задачата да стреля и направи резултата 1:0.

През второто полувреме играчите на ЦСКА продължиха да преобладават. Това докара до още два гола. Тиаго бе прецизен в 65-ата минута, след майсторски пас от резервата Али Соу.

Станислав Манолев направи резултата типичен в добавеното време. Той се разписа от директен свободен удар в 93-ата минута.
Източник: btvnovinite.bg