ЦСКА и Ботев Пловдив играят при в един от най-интересните

...

НА ЖИВО: ЦСКА 2:1 Ботев Пловдив, канарчетата се върнаха точно преди почивката

ЦСКА и Ботев Пловдив играят при в един от най-интересните мачове от 20-ия кръг в efbet Лига. Дюкенс Назон откри в десетата, а по-късно и удвои в 25-ата минута. Николай Минков върна едно попадение в добавеното време на първата част. Двубоят на стадион „ Българска войска “ може да го наблюдавате директно по DIEMA SPORT , както и на онлайн платформата.

Срещата се чака с голям интерес, защото е първата домакинска след края на протеста на „ алените “ почитатели и се чака масирано наличие на хора по трибуните.

Старши треньорът на ЦСКА – Саша Илич, направи няколко промени в съпоставяне със стартовите единадесет, на които заложи при гостуването на Берое (4:1) в предходния кръг. На вратата беше Густаво Бусато, а мястото на санкции Християн Петров стартира Енес Махмутович. В отбраната действаха още Амос Юга и капитана Юрген Матай. Халфовата линия беше завършена от Джонатан Линдсет и новото попълнение Тобиас Хайнц, който заменя Тибо Вион. По двата фланга действаха Иван Турицов и Брадли Де Нойер. Сред титулярите бе и Марселино Кареасо, който смени Жеферсон, офанзивата водеха Маурисио Гарсес и Дюкенс Назон.

/ /

Преди първия съдийски сигнал беше отдадена минута безмълвие в респект на легендата на „ алените “ Петър Жеков, който през днешния ден си отиде от този свят. Футболистите на ЦСКА пък излязоха с фланелки с лика на Жеков и надпис: „ Вълшебния стрелец “.

Ботев Пловдив имаше първия късмет в дуела и можеше да поведе още в четвъртата минута. Капитанът Тодор Неделев изведе чудесно зад защитата на домакините Антоан Бароан, а Густаво Бусато излезе много отвън наказателното си поле. Нападателят на „ канарчетата “ опита да пусне топката около него, само че тя мина около опразнената врата в навън.

ЦСКА обаче отговори и то уместно в десетата минута, когато откри резултата. Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар, а на първа греда Джонатан Линдсет отклони към вратарското поле, където напълно самичък бе оставен Дюкенс Назон, а той с глава не сгреши и означи – 1:0.

Гостите нямаха желание да се предадат и в 17-ата минута имаха нова опция за гол. Неделев още веднъж откри Бароан, който надбяга Амос Юга отдясно в наказателното поле, само че този път Бусато съкрати бързо дистанцията и мазета удара на нападателя в корнер.

ЦСКА удвои преднината си в 25-ата минута, когато отбелязаха след чудесна скоростна офанзива. Брадли Де Нойер се впусна на пробив по левия фланг, стигна съвсем до аутлинията в панелтерията и върна топката към границата на вратарското поле, където още веднъж отбраната на Ботев не помни за наличието на Назон, който от няколко метра опъна мрежата зад Хидайет Ханкич за повторно – 2:0.

" Канарчетата " имаха искания за дузпа в 36-ата минута. Тогава Джеймс Ето’о направи страховит 50-метров независим рейд, като потегли от личната си половина, преодоля трима играчи на „ алените “, след което влезе в наказателното поле и падна при прикосновение с Де Нойер. Пловдивчани желаеха дузпа, само че арбитърът на ВАР - Ивайло Ненков реши, че бранителят няма съображение да бъде отсъден углавен удар и не алармира на основния рефер за нещо неправилно.