ЦСКА 1948 разгроми с 6:0 Елин Пелин в мач от

...

Чаровни съдийки свирят при разгромна победа на ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 разгроми с 6:0 Елин Пелин в мач от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига и към този момент е на седем точки на върха пред преследвачите Вихрен и Хебър.

Две попадения осъществя звездата Емил Гъргоров, а по един път се разписаха Кирил Котев, Андон Гущеров, Йоан Маринов и Спас Спасов.

Домакините започнаха вихрено срещата, която се игра пред към 200 почитатели, пристигнали да поддържат своите любимци в студения неделен следобяд. Футболистите на Валентин Илиев натикаха Елин Пелин в личната му половина, само че откриха резултата чак в 24-ата минута. Тогава Котев откри превъзходно непокрития Гъргоров и Бадема осъществя. Преди това Калоян Стефанов и Андон Гущеров пропуснаха да вкарат, откакто техни удари нацелиха гредите.

На 2:0 повиши Кирил Котев, който в 27-ата минута означи с глава след центриране на Хаджиниколов от фаул. Само 180 секунди по-късно Гущеров материализира хубава композиция през центъра за 3:0.
В края на полувремето юношата на ЦСКА Калоян Стефанов получи контузия и бе сменен от различен армейски гений - Йоан Маринов.

След почивката ЦСКА 1948 понижи темпото, само че съумя да наниже нови три попадения. В 78-ата минута Емил Гъргоров повиши на 4:0, а до края се разписаха запасите Йоан Маринов и Спас Спасов.

За отбелязване е, че срещата бе ръководена от женска съдийска бригада, която се оправи на равнище. Дебют като непряк рефер в Трета лига направи Мария-Йоанна Василева, която получи букет от капитана на ЦСКА 1948 в този мач Кирил Котев.

ЦСКА 1948 - ЕЛИН ПЕЛИН 6:0

1:0 Емил Гъргоров 24
2:0 Кирил Котев 27
3:0 Андон Гущеров 29
4:0 Емил Гъргоров 78
5:0 Йоан Маринов 80
6:0 Спас Спасов 84

ЦСКА 1948: 1. Бахтарлиев, 19. Пидев, 6. Котев, 14. Стоичков, 27. Кикарин, 22. Васев, 10. Павлов, 77. Хаджиниколов, 11. Стефанов, 99. Гущеров, 23. Гъргоров