Три петгеймови двубоя се изиграха във втори кръг на турнира

...

Петгеймови драми във втория кръг на Купата при мъжете

Три петгеймови дуела се изиграха във втори кръг на шампионата за Купата на България. Останалите срещи приключиха в три или четири гейма.

Отборите, които се класираха за идната, трета фаза на конкуренцията, са следните: Арда (Кърджали), Звездец (Горна Малина), Раковски 1964 (Севлиево), Царево, Град (Белоградчик), Славия, Виктория Волей (Пловдив) и Черноморец (Бяла) .
Волейболистите на Арда (Кърджали) се постановиха мъчно над Ботев (Луковит) с 3:2 (25:16, 25:17, 28:30, 21:25, 16:14) в домашен дуел, изигран в зала " Арпезос " в родопския град.

Кърджалийци без проблем поведоха с 2:0 гейма, след което позволиха противника да изравни и да вкара срещата в тайбрек. Там драмата бе до край, само че състезателите на Иван Халачев измъкнаха триумфа и не престават напред.
Петгеймов трилър се разигра и в зала " Сиконко ", където един против различен излязоха Люлин и Звездец (Горна Малина). Състезателите на Иван Генков надиграха трагично съперниците си с 3:2 (26:28, 27:29, 25:23, 25:23, 15:13) , като направиха цялостен поврат.

Не по-малко завладяващ бе и дуелът сред Тетевен Волей и Раковски 1964 (Севлиево) в зала " Георги Бенковски " в най-зеления град, приключил 3:2 (22:25, 25:14, 25:17, 22:25, 15:11) в интерес на гостите.

Играчите на Петър Мечкаров потеглиха мощно в мача, повеждайки с 1:0 гейма. След това обаче разрешиха на съперника да обърне резултата и да вземе превес в мача. Това активизира тетевенци, които държаха самодейността напълно в четвъртия гейм. Всичко бе решено от тайбрека, в който на моменти играта бе равностойна, само че севлиевци стегнаха хватката и се поздравиха с успеха.

Волейболистите на Царево се класираха за третия кръг на шампионата, откакто надиграха изрично като посетители представителя на АНВГ Локомотив (Червен бряг) с 3:0 (27:25, 25:22, 25:15) .

Представителите на отбора от морския град имаха известни усложнения със противника само в първата част, само че след това демонстрираха страхотна игра и затвориха чисто дуела.

Чиста победа записа и Град (Белоградчик), който се наложи като посетител над Ботев (Ихтиман) с 3:0 (26:24, 25:17, 25:16) в зала " Хебър " в Пазарджик.

Състезателите от Северозапада бяха равностойни на съперника в част от първия гейм, само че останаха постоянни и не изпуснаха самодейността до край.

Виктория Волей (Пловдив) бе решителен над домакина Изгрев (Ябланица), като не му остави шансове.

И в трите гейма " викторианците " преобладаваха на игралното поле и реализираха чист триумф (25:16, 25:22, 25:16) , осигурявайки си място в идващия стадий.

Волейболистите на Славия също нямаха проблем против Сливнишки воин при семейството си в зала " Панайот Пондалов ". " Белите " съкрушиха отбора от Сливница с 3:0 (25:17, 25:22, 25:15) и бързо подпечата билета си за новия кръг.

Отборът на Черноморец (Бяла) пък се изправи против Берое 2016 (Стара Загора) и даде единствено гейм на състезателите от града на липите (19:25, 25:23, 25:20, 25:17) и по този начин взе самобитен реванш за провалянето от втори кръг на Висшата лига.

Жребият за трети кръг ще се изтегли на следващия ден (6 декември).