Третата ракета на България Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите

...

Адриан Андреев продължава да мачка във Форли, българинът се класира на 1/4-финал

Третата ракета на България Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите " Чалънджър " във Форли (Италия) с награден фонд 45 730 евро и от категория 80.

В мач от втория кръг тръгналият от квалификациите Андреев победи с 6:4, 6:3 №283 в света Евгений Тюрнев от Русия. Срещата продължи 1 час и 22 минути.

Това е четвърта поредна победа за Адриан на шампионата.

Софиянецът направи съдбоносен пробив за 4:3 в първия сет. Във втората част 20-годишният Андреев проби още първия гейм и по-късно съумя да затвърди за 2:0. Тюрнев съумя да отговори с рибрейк за 3:3, само че българинът взе идващите три гейма, а с това затвори мача в своя изгода.

На четвъртфиналите Адриан ще играе против №289 в света Еван Фюрнес от Франция или №337 Ейдън Макхю от Англия.