Треньорът на Дунав Малин Орачев коментира предстоящия мач от четвъртфиналите

...

Малин Орачев: Очакваме мача с Левски с голям отимизъм

Треньорът на Дунав Малин Орачев разяснява идния мач от четвъртфиналите за Купата на България против Левски. Двубоят е на следващия ден от 16,30 часа в Русе.

" Очакваме мача с огромен отпимизъм. Искаме да вземем реванш от последния мач против Левски, който загубихме с 0:4. За нас е значимо да покажем добра игра, себераздаване и качества, които да ни оказват помощ да отстраним Левски. Те са доста мощен съперник и влизат като любимец в мача.

Не можахме да спечелим извоюван мач (б.а. засяга равенството 2:2 с Локомотив (Пловдив). Добрата игра обаче ми дава оптимизъм за бъдещата работа. Надявам се след Нова година да покажем положителни резултати ", съобщи Орачев.

Младият експерт няма да може да разчита на Красимир Станоев, Преслав Петров и Бирсент Карагерен, които са контузени.

След утрешния мач играчите на Дунав ще бъдат разпуснати в отмора. Те ще се съберат на 8 януари. В рамките на два дни те ще преминат през функционални проучвания, а дейната част от подготовката ще стартира на 10-и. Десет дни по-късно - на 20 януари, футболистите на Дунав отпътуват за Анталия, където ще имат двуседмичен лагер.

Веселин Великов: Дунав би трябвало да се възползва оптимално от положението на Левски

" Този мач няма да има нищо общо с оня в шампионата "