Тотнъм победи като гост Нюкясъл в мач от 36-ия кръг

...

Тотнъм сломи Нюкясъл с два гола на Хари Кейн

Тотнъм победи като посетител Нюкясъл в мач от 36-ия кръг на британската Висша лига с 3:1. Два гола след почивката на Хари Кейн донесоха трите точки, които резервират възможностите на " шпорите " за Лига Европа.

Тотнъм има към този момент 55 точки на седма позиция, само че следвщият Шефилд Юнайтед, който е на точка зад тях на следващия ден гостува на Лестър. Нюкясъл доиграва умерено сезона с 43 точки. " Свраките " сега са на 13-а позиция.

Кореецът Хьон-Мин Сон откри за хората на Жозе Моуриньо в 27-ата минута с отмерен отляво до близката греда. До края на първото полувреме Нюкясъл изпусна да изравни, като имаше и удар в гредата на гостите.

В 56-ата минута Мат Ричи изравни. Но тогава на сцената излез Хари Кейн. Голмайсторът на Мондиал 2018 вкара с глава в далечния ъгъл в 60-ата минута.

Точно в 90-ата минута Кейн осъществя още едно попадение с глава и постави точка на разногласието.

Тотнъм ще играе в неделя вкъщи с Лестър, седмица по-късно ще гостува на Кристъл Палас. Моуриньо може и да вкара Тотнъм в идващото издание на Лига Европа.

Нюкясъл в понеделник е посетител на Брайтън и в последния ден ще семейства на Ливърпул.