Тимът на Интер започна лятната подготовка с категорична победа с

...

Лаутаро Мартинес веднага започна с головете за Интер

Тимът на Интер стартира лятната подготовка с безапелационна победа с 3:0 при гостуването на Лугано. Съставът на Лучано Спалети завоюва 110-ия " Summers Cup " след попадения на Лаутаро Мартинес (16) и Ян Карамо (50,55). На стадион " Комунале Корнаредо ", треньорът на " нерадзурите " стартира в скица 4-2-3-1. Д`Амброзио, Ракония, Де Фрай и Далберт бяха отбрана пред Падели. Галярдини и Емерес бяха опорните полузащитници, до момента в който Политано, Раджа Наинголан и Антонио Кандрева действаха зад Лаутаро Мартинес.
 Бившият голаджия на Расинг показва голямо предпочитание за игра, като в 16-ата минута вкара първото попадение за Интер през сезон 2018/2019 година, а също по този начин и първо за него с фланелката на миланския гранд. Той получи подаване от различен дебютант Наинголан и стреля, вратарят на домакините мазета, само че " Ел Торо ", както назовават аржентинеца при добавката откри головата си сметка за клуба. Младият футболист имаше още няколко благоприятни условия да удвои преди паузата, до момента в който Кандрева бе блъснал гредата още първоначално.

На почивката в игра влязоха Самир Ханданович, Милан Скриняр, Квадво Асамоа, Барха Валеро и Карамо. Именно французинът означи другите два гола в мача. Седмицата на " нерадзурите " беше изведен в 50-ата минута от Политано и от близко удвои, а пет минути по-късно вкара за 3:0, откакто получи подаване от Кандрева.
39' - Punizione dal limite, ed è uno schema: @MPolitano16 serve @gaglio94, di prima per #Lautaro che prova la conclusione ma Baumann si salva in corner#LuganoInter 0-1, per ora decide Lautaro Martinez #110SummerCup #InterOnTour pic.twitter.com/QJdKK2PpLq
— Inter (@Inter) July 14, 2018

В оставащите минути Спалети пусна много от младите играчи в отбора, които водят подготовка това лято със звездите на Интер.