Тимът на Астън Вила направи на пух и прах гостуващия

...

Астън Вила разкова Брайтън, наниза му 6 гола

Тимът на Астън Вила направи на пух и прахуляк гостуващия Брайтън и го победи с гръмкото 6:1 в откриващ 7-ия кръг мач от Висшата лига. С хеттрик за бирмингамци се регистрира нападателя Оли Уоткинс, който се разписа два пъти през първото полувреме и един път през второто.

Парвис Еступиниян си вкара автогол в 26-ата минута на „ Вила Парк “, с цел да стане резултатът 3:0, а Ансу Фати влезе като запаса и върна очакванията на „ чайките “ с гол в 50-ата минута.

Четвърт час по-късно обаче Уоткинс вкара своя хеттрик, а Джейкъб Рамзи вкара пети гол за " виланите ", с цел да пристигна шестият гол в добавеното време за домакина, дело на Дъглас Луис.

Така Астън Вила направи сериозна поръчка за по-предно класиране по отношение на директен съперник и отборът към този момент има 15 точки, колкото има и третия Брайтън, но отборът на Роберто де Дзерби е с по-добри индикатори при головата разлика.