Татяна Воложанина се класира за финала на топка на Световната

...

Татяна Воложанина се класира за финала на топка на Световната купа в Ташкент

Татяна Воложанина се класира за финала на топка на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Тя 12-а във краткотрайното класиране за многобоя след първите два уреда със общ брой от 46.230 точки.

Воложанина изигра мощно съчетанието си с топка и получи шеста по мощ оценка - 24.075 точки, с което си обезпечи място на финала в неделя. На обръч Воложанина беше оценена с 22.155 точки и остана отвън финала.

Другата българка Ева Брезалиева е 27-а в многобоя със общ брой от 41.000 точки. Тя позволи сериозна неточност на обръч и получи оценка 18.400 точки, а на топка има 22.600 точки.

Брезалиева е безспорен дебютант на Световна купа, Воложанина също на процедура дебютира на шампионат от подобен сан.

Надпреварата в Узбекистан е извънредно мощна като в нея вземат участие 50 гимнастички отпред с съветските звезди Дина и Арина Аверина.

Арина Аверина води в многобоя със общ брой от 54.350 точки (26.900 на обръч и 27.450 на топка), а втора е сестра й Дина Аверина със същия общ брой (26.450 на обръч и 27.900 на топка).

Третата позиция във краткотрайното класиране заема Анастасия Салос от Беларус с 51.100 точки (25.000 на обръч и 26.100 на топка).

В събота е конкуренцията във вторите два уреда при дамите - бухалки и лента, а в неделя са финалите на обособените уреди.
Източник: bnr.bg