Талантливият млад център/тежко крило на Портланд Трейблейзърс Зак Колинс ще

...

Портланд губи Зак Колинс за поне 4 месеца

Талантливият млад център/тежко крило на Портланд Трейблейзърс Зак Колинс ще бъде отвън игра за най-малко 4 месеца. Той претърпя сполучлива интервенция, откакто получи травма в лявото рамо в края на октомври, по време на мача на Блейзърс с Далас Маверикс. Колинс ще стартира рехабилитация и положението му ще бъде оценено след към 4 месеца.

Междувременно, един от най-впечатляващите новобранци от началото на сезона - тежкото крило на Шарлот Хорнетс ПиДжей Уошингтън, е с контузия в долната част на левия крайник и може да пропусне идващия мач на “Стършелите” (срещу Бостън Селтикс в четвъртък). 21-годишният гений получи контузията по време на трагичната победа на Шарлот със 122:120 против Индиана Пейсърс след продължение нощес. Той изигра 24 минути против “Пешеходците”, като записа 16 точки, 3 битки, 3 асистенции и 1 открадната топка. От началото на сезона Уошингтън има 15 точки и 6,7 битки приблизително на мач.