Световният вицешампион Полша записа втора поредна победа в тазгодишната Лига

...

Полша загря за България със страхотен обрат и победа срещу Иран

Световният вицешампион Полша записа втора поредна победа в тазгодишната Лига на нациите. Възпитаниците на Никола Гърбич съумяха да сътворят страховит цялостен поврат от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13) против коравия отбор на Иран във втория си мач от шампионата в Група 2 от първата седмица на международната конкуренция, игран този следобяд в Нагоя (Япония).
 България удари четвъртите в света и записа страхотна първа победа в Лигата на нациите България удари четвъртите в света и записа страхотна първа победа в Лигата на нациите
По този метод " Дружина полска " е с 2 победи от 2 мача и 5 точки в актива си досега. За Иран това беше втора поредна загуба, като те имат една единствена извоювана точка от днешната среща. Утре (9 юни) Полша ще играе против България, която тази заран реализира страхотна първа победа над Словения с 3:0 гейма. Двубоят е от 10,10 часа българско време. " Персите " пък ще имат почивен ден, а в събота (10 юни) ще спорят против Китай.

Най-полезни за Полша станаха Камил Семенюк (1 ас, 63% успеваемост в офанзива и 28% съвършено посрещане) и влезлият като запаса още в първия гейм Давид Дулски (2 блока, 2 аса и 50% успеваемост в атака) с по 16 точки за успеха. Матеуш Биениек и Артур Шалпук прибавиха по 15 точки за триумфа.

За отбора на Иран Амин Есмаеилнеджад (1 блок, 1 ас и 45% успеваемост в атака) и Пория Хосейн (2 блока, 1 ас, 48% успеваемост в офанзива и 7% съвършено посрещане) приключиха със 17 и 15 точки.

ПОЛША - ИРАН 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13)

ПОЛША: Гжегож Ломач 1, Карол Бутрин 2, Камил Семенюк 16, Якуб Шимански 6, Матеуш Биениек 15, Карол Урбанович 3 - Камил Шимура-либеро (Карол Клос 9, Давид Дулски 16, Артур Шалпук 15, Ян Фирлей, Миколай Савицки)

Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ

ИРАН: Джавад Каримисухелмаей 1, Амин Есмаеилнеджад 17, Мохамаджавад Манавинеджад 11, Пория Хосейн 15, Сейед Мусави 9, Мохамад Велизадех 8 - Мохамадреза Хазратпурталатапех-либеро (Али Хаджипур 4, Мохамад Вади, Шахруз Хомайонфарманеш, Мортеза Шарифи 7)

Старши треньор: НУРИ АТАЕЙ.

Снимки: volleyballworld.com