Световният шампион по водна топка Италия се класира за финала

...

Италия ще защитава титлата си във водната топка след победа над Гърция на Световното в Будапеща

Световният първенец по водна топка Италия се класира за финала на шампионата на планетата в Будапеща.

„ Адзурите “ реализираха сложна победа с 11:10 над състава на Гърция в полуфиналите на шампионата.

Със същия резултат италианците отстраниха Унгария в четвъртфиналната фаза.

След първата четвърт против Гърция, Италия водеше с 4:2. „ Елините “ съумяха да понижат изоставането си единствено на един гол в края на втората част при резултат 6:5 за „ адзурите “.

Равностойният дуел продължи и в третата четвърт, в която паднаха единствено две попадения – по едно за двата тима.

Силна последна част разреши на Италия да поведе с 11:9 минута преди края на мача. Дузпа за Гърция в заключителните секунди направи загубата за южните ни съседи по-почетна.

Най-резултатен са „ Скуадрата “ бе Винченцо Долче с три гола.

На финала Италия ще се изправи против спечелилия от другия полуфинал, противопоставящ отборите на Испания и Хърватия.