Суперзвездата на ПортугалияКристиано Роналдо беше избран от футболните фенове за

...

Роналдо постави рекорд по брой награди за Играч на мача

Суперзвездата на ПортугалияКристиано Роналдо беше определен от футболните почитатели за Играч на мача при триумфа на „ мореплавателите “ с 3:2 над Гана. Това е негов рекорден седми сходен приз на международни шампионати.
 Радост за Роналдо и Португалия след представление с пет гола, дискусионни решения и инфарктен миг в последната секунда Радост за Роналдо и Португалия след представление с пет гола, дискусионни решения и инфарктен миг в последната секунда
В 31-вата минута гол на Роналдо не беше приет поради негово нарушаване против Александър Джику. Все отново в 62-рата минута Мохамед Салису фаулира нападателя в наказателното поле и по този начин последва дузпа, която беше осъществена точно от Кристиано, останал на терена до 88-ата минута. С този гол той се трансформира в първия състезател, разписвал се на пет международни шампионати. Също по този начин общият му брой попадения на Мондиал набъбна до осем.

Снимки: Gettyimages