Стоук Сити бе елитният тим, който отпадна от по-нискоразреден съперник

...

Стоук направи голямата издънка в ФА Къп

Стоук Сити бе елитният отбор, който отпадна от по-нискоразреден противник в този трети кръг от ФА Къп.

Стоук отстъпи на четвъртодивизионния Ковънтри като посетител с 1:2, като даже не съумя да вкара гол от игрова обстановка.

Джордан Уилис откри в 24-та минута, а домакините се отдръпнаха с този гол задатък на почивката. 10-тина минути след подновяването на играта Чарли Адам изравни от дузпа, само че в 68-та минута Джак Гримър още веднъж даде преднина на Ковънтри.

Така мач №200 на Марк Хюз отпред на Стоук Сити сигурно няма да остане изключително незабравим за него.

Борнемут се избави против треторазредния Уиган и направи 2:2, откакто изоставаше с 0:2 на "Виталити стейдиъм ". Стив Куук прати дуела в преиграване с попадение в добавеното време на постоянните 90.

Суонси също ще преиграва, като се докопа до 0:0 против водача в Чемпишъншип Уулвърхемптън.

Астън Вила от Чемпиъншип пък отпадна след срамно 1:3 вкъщи от третодивизионния Питърбро.