Стефанос Циципас отпадна от турнира по тенис на трева в

...

Ник Кириос би шута на Циципас на турнира в Хале

Стефанос Циципас отпадна от шампионата по тенис на трева в немския град Хале с награден фонд от 2,275 милиона евро. В дуел от втория кръг представителят на Гърция, подложен под номер две в схемата, загуби със 7:5, 2:6, 4:6 против Ник Кириос.

Двубоят стартира равностойно, а в 12-ия гейм на първия сет Циципас реализира съдбоносен пробив, с цел да поведе в резултата.

Във втората част заемащият 65-та позиция в международната класация австралиец на два пъти завоюва подаването на своя съперник и навакса изоставането си в мача.
 Гришо се сбогува с шампионата в Куинс

Българинът загуби от Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:7(5), 3:6 за 88 минути

Двамата тенисисти сервираха решително, само че Кириос проби за 5:4 в третия сет, с цел да завърши срещата от първата си опция след 126 минути.

Това е трета победа за австралийския тенисист в общо четири дуела против Циципас, заемащ третата позиция в международната класация.

В идващия кръг Ник Кириос ще се изправи против Пабло Кареньо Буста. Шестият подложен в схемата испанец се наложи с 6:4, 0:6, 6:3 Себастиан Корда (САЩ).