Спортинг Лисабон надви Борусия Дортмунд с 3:1 като домакин пред

...

Спортинг изхвърли Борусия Дортмунд от ШЛ пред погледа на Балъков

Спортинг Лисабон надделя Борусия Дортмунд с 3:1 като хазаин пред погледа на легендата на българския футбол и в профил немския отбор от Шампионската лига. Възпитаниците на Марко Розе изиграха слаб дуел и разумно не съумяха да преодолеят Група С на най-комерсиалния европейски шампионат.

Домакините съумяха да открият резултата в 30-ата минута, когато Педро Гонзалвеш се възползва от неточност на отбраната на гостите и осъществя.

Девет минути по-късно Гонзлвеш още веднъж бе в прегръдките на своите съотборници, откакто се разписа с изстрел от отдалеченост.

Борусия Дортмунд остана с човек по-малко 15 минути до края на дуела, откакто Емре Джн получи червен картон.

В 81-ата минута Педро Гонзалвеш пропусна пропусна от бялата точка, само че при добавката не сгреши.

Дълбоко в добавеното време немският отбор понижи изоставането си с гол на Дониел Мален, само че това не беше задоволително и това бе последното по-сериозно състояние в дуела.