Спартак (Варна) и Септември (София) завършиха 1:1 в мач от

...

Спартак Варна взе точка при гостуването си на Септември в София

Спартак (Варна) и Септември (София) приключиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Асен Георгиев откри резултата в 40-ата минута за домакините, а в продълженоето на първото полувреме Виктор Митев изравни.

Божидар Васев нанесе първия прецизен удар към вратата на Шейтанов, само че стражът на домакините избави. Не след дълго Асен Георгиев засече центриране от корнер, стреля, само че ударът му мина настрана от вратата на Иван Дичевски.

В 38-мата минута домакините имаха още една опция посредством Атанас Кабов, който центрира отдясно към Мартин Стоянов, само че ударът му бе неакуратен.

В 39-тата минута след осъществяване на ъглов удар се получи безредие пред вратата на “соколите ”. Топката попадна в Асен Георгиев, който отблизо разстояние вкара за 1:0.

В добавеното време на първата част Виктор Митев насочи хубав удар от далечно разстояние, откакто съумя да си открадне топката в централната част на терена и по този начин не остави късмет на стража на домакините – 1:1.

През втората част “соколите ” преобладаваха на терена. В 53-та минута Ромееш Ивей подаде към Здравко Димитров, който насочи акуратен, само че не толкоз мощен удар към вратата на Септември. На своето място бе Шейтанов, който мазета в ъглов удар. Веднага след осъществяването на корнера, варненци имаха още една добра опция за гол посредством Виктор Митев, който стреля мощно, само че неопределено.

62-рата минута Ромееш Ивей получи от Баланюк напред към наказателното поле. Влезе на скорост и насочи мощен удар към вратата на Шейтанов, само че за жал страничната греда попречи за гол в интерес на Спартак.

79-тата минута, влезлият като запаса Янчо Андреев съумя да се освободи от отбраната на Септември и да откри междина да стреля към вратата, само че още веднъж Спартак записа неакуратен удар в нахлуване.

В добавеното време на второто полувреме бе отсъден 11-метров углавен удар в интерес на Септември. Проспер Менди игра несъзнателно с ръка, откакто топката рикушира в бедрото на футболиста и оттова се удари в ръката му. Зад топката застана Димитър Костадинов, който насочи неакуратен удар вляво от вратата на Дичевски.

Състави:

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 9. Мехмед Сабри, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк
Източник: moreto.net