Спартак (Плевен) постигна първа победа срещу Балкан в последните седем

...

Спартак най-после победи Балкан

Спартак (Плевен) реализира първа победа против Балкан в последните седем години. В зала " Балканстрой " възпитаниците на Любомир Минчев надиграха своя противник с 88:78 в мач от 16-ия кръг на НБЛ. Шампионите имаха преимущество доникъде на втората част, само че по-късно домакините направиха поврат и не изпуснаха водачеството си до последно.

Така Спартак записа втори следващ триумф в шампионата, до момента в който " зелените " пък инкасираха трета поредна загуба в шампионата.

Най-резултатен за спечелилите бе Родни Първис, който осъществя 22 точки. Николай Стоянов записа 14, а Алекс Ломакс и Брайънт Томас означиха по 12.

Майкъл Диксън бе над всички за Балкан с 25 точки и 7 асистенции. Димитър Димитров способства с 19 точки и 9 битки, Йонас Зохоре вкара 14 точки и овладя 7 топки, а Илиян Пищиков наниза 10 точки.

След тази победа Спартак се намира на четвъртото място в класирането с баланс от 11 победи и 5 загуби, до момента в който Балкан е пети с актив от 8 триумфа и 8 провали