Спартак Плевен победи с 93:68 (22:18, 23:18, 20:17, 28:15) Берое

...

Спартак Плевен нанесе първо поражение на Берое

Спартак Плевен победи с 93:68 (22:18, 23:18, 20:17, 28:15) Берое като посетител в мач от третия кръг на НБЛ. Това е трети следващ триумф за плевенчани, а отборът от Стара Загора е с баланс 2-1.

В идващия кръг Спартак гостува на Черноморец, а Берое на Шумен.

Срещата в зала " Общинска " стартира с доминация на гостите, които макар превъзходството си си осигуриха едвам 4 точки преднина, само че пък наваксаха във втората част, като до почивката усилиха задатъка си на 9 точки. След паузата баскетболистите на Тодор Тодоров продължиха да диктуват темпото на паркета и прибавиха още 3 точки към преднината си. Спартаклии съумяха да завоюват последната четвърт с 13 точки и се добраха до триумфа в мача.

Николай Стоянов и Барет Бенсън вкараха по 18 точки за Спартак Плевен, с 12 се разписа Станимир Маринов, а по 10 нанизаха Мартин Маринов и Ивко Ивков.

За Берое Терекей Едоджи се разписа със 17 точки, а Корнелиъс Хъдсън добави 13 точки.