Спартак (Плевен) победи с 3:0 в Дряново местния Локомотив в

...

Спартак се завърна в професионалния футбол

Спартак (Плевен) победи с 3:0 в Дряново локалния Локомотив в среща от 32-ия кръг на Северозападна Трета лига. Успехът обезпечи на плевенчани завръщане в професионалния футбол, два кръга преди края на актуалната акция. Стана прелестен и спокоен мач, в който гостите направляваха събитията на терена. Везните се наклониха още след началния четвърт час.
 Красимир Бислимов: Мачът стартира от 0:0 Красимир Бислимов: Мачът стартира от 0:0
В 7-ата минута Преслав Антонов проби през центъра и с мощен шут заби топката в ъгъла на дряновската врата. След още толкоз време Мариян Огнянов центрира от корнер и Цветелин Иванов удвои с глава. Третото попадение осъществя в 57-ата минута Огнянов, след чийто шут топката се удари в гредата и спря в мрежата. През тази втора част Антонов и Виктор Иванов уцелиха гредите. Още положения имаха плевенчани. Домакините играха съгласно опциите си. Адмирации за младите им футболисти, които влязоха като запаси. Става въпрос за родените 2006 година Никола Стойков, Венцислав Маринов, Дарин Николов и година по-малкия Димитър Колев.